A vezető nyugat-európai részvénypiacok gyengüléssel zártak, de a New York-i értéktőzsde főbb mutatói sem igen találták a fölfelé vezető utat. Londonban, Frankfurtban és Párizsban is fél százalék körüli mértékben veszítettek előző esti értékeikből a mutatók; az irányadó francia index ráadásul ismét 4000 pont alá süllyedt. A befektetők körében tegnap is nyugtalanságot okoztak a líbiai eseményekről érkező hírek. Érdekes módon míg Londonban jelentősen, 115 dollár fölé drágult a Brent kőolaj, addig a NYME-n inkább stagnált a WTI árfolyama. Szerdán lett éppen kétéves az amerikai bika, 2009. március 9-én volt a válság mélypontja 666 pontos S&P-indexértékkel. A rally a Marketwatch által idézett Birinyi Associates szerint mintegy 6,2 ezer milliárd dollárral növelte az S&P-500 cégeinek piaci kapitalizációját.
A szülinapi kereskedés kisebb eséssel kezdődött a tengerentúlon, miután az olaj visszacsúszása - amivel a szakértők a tegnapi részvénypiaci emelkedést magyarázták - nem bizonyult tartósnak. Később az indexek fölfelé korrigáltak, ám továbbra is nagyrészt a piros tartományban mozogtak. A szektorok között a bányacégek nagyon gyengén szerepeltek, amiben a fémárak csökkenésének is lehetett hatása. A nyersanyagipar mellett a bankpapírok is felejthető teljesítményt nyújtottak. Az egyes részvények között külön szót érdemel a kedd esti felminősítésre emelkedő Nokia, illetve a németországi akvizíciós tervet bejelentő Rolls-Royce. Az Iberdrola körül a megújuló energiával foglalkozó alegységben való tulajdoni hányad növelésére tett erőfeszítések okoztak izgalmat, a Boeingnek pedig az orosz Aeroflottal kötött, nyolc repülőgép leszállítására vonatkozó szerződés tett jót.
