Jó hangulatban erősödött a forint csütörtökön, a februári reformtervek kiszivárogtatása óta a magyar deviza erősödő trendben, "bullish" üzemmódban van. A Japán leminősítéséről szóló hírek csak rövidebb ideig befolyásolták a kereskedést Csajbók Róbert, az ING devizapiaci tradere szerint. Az eurót délután négy óra után 272,15 forintért adták, a svájci frankért 210, a dollárért 198,30 forintot kértek. Az üzletkötő szerint amíg a februári bejelentéseket pontosan nem ismeri meg a piac, addig maradhat a jelenlegi pozitív miliő, ami 270 és 275 forint közötti euróárfolyamot jelenthet. Nem tűnt viszont komolynak az a - fontos piaci szereplőnek tulajdonított - vélemény, hogy továbbra sem zárható ki Magyarország visszaminősítése a befektetésre már nem ajánlott adósminősítési kategóriába. Élénk, a kínálatot összességében csaknem négyszeresen meghaladó kereslet jellemezte a tripla állampapír-aukciót. Mindhárom esetben emelték az elfogadott mennyiséget a meghirdetetthez képest, a hozamok 4-23 bázisponttal maradtak el a szerdai referenciahozamoktól. Éven belül enyhén emelkedtek, illetve stagnáltak a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, a hosszabb lejáratoknál viszont egyöntetű, 6-9 bázispontos csökkenés volt.
