A vezető nyugat-európai tőzsdék jelentős erősödéssel zártak, és a tengerentúli indexek lassan, de biztosan szintén tovább emelkedtek szerdán. Míg a londoni Footsie valamivel több mint félszázalékos pluszban fejezte be a tőzsdenapot, addig a frankfurti DAX és a párizsi CAC-40 két százalék körüli emelkedést teljesített. A befektetők kockázatosabb papírok iránti étvágyát a sikeresnek tekinthető portugál aukción az államkötvények iránt mutatkozó erős kereslet fokozta. A szektorok között a banki papírok drágulása volt a legnagyobb, a pénzintézeti részvények jegyzése olykor két számjegyű százalékkal emelkedett, mint az UniCredit és az Intesa Sanpaolo esetében is. A páneurópai FTSE-300 index másfél százalékkal, 1163 pont közelébe emelkedett, ami 28 havi csúcsot jelent. Kiemelkedően jól teljesített az irányadó görög és spanyol mutató, az ASE és az IBEX 5 százalék körüli emelkedést produkált. A főbb New York-i mutatók napi csúcson, illetve annak közelében, 0,6-0,9 százalékkal álltak előző napi zárószintjük fölött lapzártánk idején. A Dow Jones IA 100 pont körüli emelkedéssel 11 700 pont fölé került. A banki papírok New Yorkban is jól szerepeltek, a JP Morgan mellett a Bank of America vezette az erősödést a Dow papírjai között. A JP Morgan esetében a jelek szerint kedvező fogadtatásra talált a befektetők között, hogy vezérigazgatója szerint akár 1 dolláros éves osztalékot is fizethet a pénzintézet; a Wells Fargo pedig az amerikai bankszektor besorolásán javított, ami ugyancsak segítette a drágulást. A Chevron is drágult, miután kedvező prognózist tett közzé a negyedik negyedéves eredményeire. Az euró erősödött a dollárral szemben, az árupiacon pedig a nyersolaj határidős jegyzése 93 dollár fölé emelkedett.
