BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esett az OTP, szakadt a Telekom

2011. január 9. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 0,8 százalékos gyengüléssel, 22 271 ponton zárta a pénteki kereskedési napot, a decemberi határidő csak 0,4 százalékkal csökkent a nap végéig. A forgalom azonban nem volt jelentős, a tízmilliárd forintot sem érte el. A bizonytalan nemzetközi hangulatban az irányadó magyar mutató egész nap a negatív tartományban mozgott, ahogyan a kisebb papírok teljesítményét jelző BUMIX index is. A vezető részvények a 0,8 százalékkal, 44 280 forintra erősödő Richter kivételével süllyedtek, de kisebb mértékben az Egis is drágult. A Mol 0,7 százalékkal, 21 500 forintra gyengült, az egész napot a pirosban töltő OTP-papír 1,6 százalékkal, 5290 forintra esett, míg a Telekom kétszázalékos veszteséggel, 549 forinton zárt. A pletykák szerint ugyan a magyar telekomadó sértheti az uniós szabályozást, ugyanakkor a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők egyöntetűen arra figyelmeztettek, hogy a drágulás a jelenlegi szintekről már limitált lehet.

A nap nyertese a HybridBox volt, a rendszeresen le-fel rángatott részvény árfolyama több mint 16 százalékkal emelkedett. A veszteségek mérsékeltek voltak, az Elmű alig érzékelhető forgalomban süllyedt valamivel több mint négy százalékot, az RFV 2,9 százalékkal lett olcsóbb. A CIG Pannónia árfolyamát emelhette a csütörtöki, kedvező bejelentés, amely szerint a társaság tavaly 25 milliárd forintot meghaladó díjbevételt ért el a 2009-es 12 milliárdos árbevétel után. Így végül kilenc forinttal, 744 forintra drágult, de nap közben 759 forinton is megfordult, meghaladva ezzel a kedvezményes kibocsátási árat. Néhány további illikvid részvény is alaposan megdrágult, a Forrás közel kilenc, a NordTelekom és a Pannon-Flax hét, a Pannunion hat százalék körüli drágulást hozott össze.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet