BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig tartott a frank hátrálása?

2011. január 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előző napinál hajszálnyival erősebben jegyezték a forintot az euróval szemben csütörtök délután, a frank viszont ismét drágult. Délután négy óra után a frankot 218,30, a dollárt 210,70, az eurót pedig 275,70 forinton jegyezték. Az árfolyam szűk sávban mozgott, a forgalom nem volt jelentős, ezzel együtt a devizapiacon nincs rossz hangulat - mondta Kerékgyártó Imre, a Commerzbank treasury sales osztályvezető-helyettese. A frank gyengülése erősödésbe fordult az euróval szemben, a dollár is az euróval szemben gyűjtött erőt, részben a vártnál valamivel gyengébb amerikai munkaerő-piaci adatok hatására. Tavaly szeptember óta nem mutatkozott akkora vételi érdeklődés a 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján, mint a 2011-es év első ilyen eseményén. Az 50 milliárd forintos kerettel meghirdetett papírra 151,3 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett, a kibocsátó 60 milliárd forintra meg is emelte az eladott mennyiséget. Az átlaghozam 6,16 százalék lett, ami hat bázisponttal magasabb a szerdai másodpiaci, de négy bázisponttal alacsonyabb a legutóbbi aukciós átlaghozamánál. Az állampapírok másodpiacán vegyesen mozogtak a referenciahozamok.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet