A legjelentősebb nyugat-európai tőzsdéken többnyire csökkentek az árfolyamok, míg az Egyesült Államokban inkább emelkedtek a jegyzések szerdán. A londoni Footsie kivételével - amely fél százalék körüli emelkedéssel fejezte be a napot - a gyengülés volt a jellemző az óceán ezen partján, a frankfurti DAX 0,5, míg a párizsi CAC-40 index 0,3 százalékkal süllyedt előző napi zárószintje alá. A legrosszabbul a nyersanyag- és energiaipari társaságok papírjai szerepeltek, miután az árupiacon az erősödő dollár ugyancsak lefelé hajtotta elsősorban a fémjegyzéseket. Az eladási hajlandóság annak ellenére meghaladta a vételi kedvet, hogy a tengerentúlról egyértelműen pozitív makroadatok érkeztek, ami a dollárt is erősítette.
A várt 100-143 ezernél jóval nagyobb mértékben, 297 ezerrel bővült a foglalkoztatottak száma a magánszektorban az USA-ban decemberben az ADP intézet adatai szerint. Emellett a vártnál szintén nagyobb mértékű élénkülést mutatott az amerikai ISM szolgáltatási ágazati indexe decemberben. Viszont az öreg földrészről vegyes megítélésű adatok láttak napvilágot, így itt a kedvező, Amerikából érkező hírek inkább csak a veszteségek mérséklésére voltak elegendők. Azt, hogy az eurózóna pénzügyi problémái továbbra is fejfájást okoznak a befektetőknek, jól szemlélteti a szerdai portugál aukció is, ahol jelentősen megugrott a hat hónapos állampapírok hozama. A tengerentúlon a pénzügyi és technológiai részvények vezetésével erősítettek a piacok. Lapzártánk idején a mutatók fél százalék körüli pluszban, napon belüli csúcson tartózkodtak. A bizonytalan nyitás utáni hangulatban változást hozott, hogy a dollár visszaadott valamennyit erejéből, így az árupiacon is megállt a gyengülés, ennek kedvező hatásaiból azonban az európai piacok már nem részesülhettek.
