BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forintnak csak kedden kezdődik az év

2011. január 3. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lanyha forgalomban gyakorlatilag stagnált a forint árfolyama az év első munkanapján. A forgalom roppant alacsony volt, még az ünnepek alatti szerény szintet sem érte el. A gyenge forgalom miatt nincs igazi trend, afféle látszatmozgást végzett a magyar deviza. Sokáig 40 filléren belül változott az euró-forint árfolyam, és később is szűk maradt a sáv: napközben a jegyzés 278 és 278,85 forint között alakult. Délután négy óra után egy dollárért 208,85, egy svájci frankért 222,95, egy euróért pedig 278,15 forintot kértek a devizapiacon. A még mindig ünnepinek nevezhető forgalmat részben a londoni piaci szünnap magyarázza; igazából holnap kezdődik az év - mondta el Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője a Napi Gazdaságnak. Szerinte amennyiben az euró "magához tér", akkor limitáltan még erősödhet a forint, amit a jó nemzetközi hangulat is indokolhat. A következőkben 275 és 280 forint közötti euróárfolyam valószínűsíthető - tette hozzá. A változatlan hat hónapos lejárat kivételével csökkentek a referenciaátlagok az állampapírok másodlagos piacán hétfőn. A benchmarkok 3-4 bázisponttal kerültek lejjebb, ám a 12 hónapos 10 bázisponttal, 6,23 százalékra apadt.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet