Míg Európában egyöntetűen jelentős gyengüléssel fejezték be az évet a vezető tőzsdei mutatók, addig a New York-i értéktőzsde főbb indexei felemás teljesítménnyel zárták 2010-et. A forgalom az óceán mindkét partján roppant szerény volt. A Dow Jones IA mutató nem egészen 0,1 százalékos emelkedéssel, az S&P-500 index hajszálnyi, a Nasdaq pedig fél százalékot közelítő gyengüléssel fejezte be a december 31-i kereskedést. Ezzel a Dow az évet 11 százalékos erősödéssel teljesítette, amelynek azonban közel felét decemberben érte el. Míg pénteken az egyik legjobban szereplő papír az Alcoáé volt, addig az egész évet tekintve az alumíniumipari óriás a legrosszabbak között volt. 2010-ben a Hewlett-Packard 18 százalékos gyengülése volt a legrosszabb teljesítmény a Dow 30 komponense között, és a Caterpillar 64 százalékos szárnyalása vitte a prímet. A Nasdaq 17, az S&P-500 index pedig 13 százalékkal emelkedett a mögöttünk hagyott évben. Az öreg kontinensen az évet csütörtökön befejező frankfurti DAX után a londoni Footsie és a párizsi CAC-40 index is egyaránt 1 százalékot meghaladó veszteséggel fejezte be az utolsó 2010-es tőzsdenapot. Pénteken a legnagyobb piacok között már csak a londoni és a párizsi nyitott ki, azonban ezek is rövidített üzemidővel működtek. Az utolsó hét Európában meglehetősen csúfosra sikeredett, azonban az egész évet és a hónapot tekintve már más képet mutat a 7,3, illetve 5,1 százalékos erősödés - legaláb is az FTSEurofirst 300 mutató esetében. Az egyik legjelentősebb árfolyammozgást pénteken a BHP Billiton produkálta az akvizíciós terveiről szóló piaci pletykák közepette. Az újabb kínai kamatemelés hírére pénteken csak szenvedtek az autógyártók, miután az év folyamán a legjobban szereplő szektorok között voltak, a leggyengébben pedig a pénzintézetek részvényei szerepeltek.
