BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bismarck óta nem volt ilyen alacsony a német kötvényhozam

2010. december 22. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mostani, nem sokkal a pénzügyi válság kitörése utáni időkre úgy fogunk majd visszaemlékezni, mint az extrém alacsony kötvényhozamok időszakára - írja a FondsProfessionell.de. Az adatgyűjtés kezdete, 1871, azaz a német császárság megalapítása - és Bismarck, a vaskancellár hivatali ideje - óta nem volt ugyanis olyan alacsony a német tízéves államkötvény hozama, mint az idén - hangsúlyozta Detlev Kleis, a UBS Global Asset Management kötvényszakértője. Mélypontját augusztusban érte el évi 2,1 százalékkal, de jelenleg is csak 3,0 százalék körül ingadozik a hozam, persze rekordalacsony az ECB által meghatározott alapkamat is. A dolog ráadásul egyelőre nem látszik változni, Kleis várakozásai szerint az ECB jövő év közepéig nem fogja emelni a kamatokat, a kötvényhozamok elmozdulása pedig bizonytalan, akár újra csökkenhetnek is. A reálkamatok eközben lényeges mértékben az ötvenéves átlaguk alatt vannak.

Az alacsony hozam ellenére a német kötvények még évtizedekig az özvegyek és árvák menedékei maradhatnak - véli Daniel Hartmann, a Bantleon vagyonkezelő társaság kötvényelemzője. Szerinte egy általános, EU-szerte kibontakozó pénzügyi válság lehetőségét eltúlozzák, sőt Németország a következő években komoly előrelépést tehet államháztartása szanálásában - legalábbis ha az EU bajba került perifériaországai nagyjából betartják megszorító intézkedéseiket. A társaság erről készült tanulmánya szerint még Görögország és Írország csődje sem rántaná magával Európa legnagyobb gazdaságát - ahhoz túl kicsik.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet