Ismét emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek, a londoni Footsie 0,3, a párizsi CAC-40 index és a frankfurti DAX pedig fél-fél százalék körüli pluszban állt a kereskedés végén. Miközben az euró történelmi mélypontra gyengült a svájci frankkal szemben, az összeurópai részvényindexek 2008 szeptembere, a Lehman-csőd óta a legmagasabb záróértéket érték el. Az euró gyengülésébe nagyban belejátszott az Európai Központi Bank (ECB) bejelentése, amely szerint az előző héten jelentősen visszafogta államkötvény-vásárlásait. A Bloomberg által idézett elemzők szerint pedig immár Franciaország államadósságának AAA besorolása is veszélyben van, miután az eurózóna adósságválsága nyomán leminősítési hullám indult az övezetben. Az európai indexek annak dacára teljesítettek jól, hogy az eurózóna előzetes decemberi fogyasztói hangulatindexe a vártnál is nagyobb mértékben hanyatlott az Európai Bizottság adatai szerint. Az autógyártók részvényei élen jártak az emelkedésben, a légi közlekedést és kiskereskedelmi szektort képviselő társaságok árfolyamának viszont nem használt a hóesés.
Míg az öreg kontinensen a közös deviza gyengülése a vételi kedvet támogatta, addig a tengerentúlon éppen ellenkező hatás érvényesült: a dollár erősödése inkább lefelé vezette a részvények árfolyamát. Pedig a nyitásban még fölfelé indultak a mutatók, ám később elbizonytalanodtak a befektetők. A Dow Jones ipari átlag néhány tized százalékos mínuszban állt lapzártánk idején, az S&P-500 és a Nasdaq pedig alig érzékelhetően erősödött. A leggyengébb láncszemek között volt a Boeing és az Intel, ám az American Express jegyzésének esését egyik sem közelítette meg - a társaság árfolyama egy, a kártyadíjak csökkentésére vonatkozó Fed-tervezet hatására meredeken zuhant.
