Felemás pénteki nap volt Budapesten, a BUX index a borongós európai tőzsdei klíma ellenére a nap nagy részét szerény pluszban töltötte, ám a nap végére majdnem pontosan ugyanoda ért vissza, mint csütörtökön, mindössze 2,5 pontocskával maradt csütörtöki értéke felett. A forgalom valamivel élénkebb volt az előző napokénál, amiben szerepe lehetett a decemberi részvény- és BUX-határidők kifutásának, az azzal kapcsolatos pozíciózárásoknak és átrendezéseknek. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az OTP közel nyolcmilliárdos fogalom mellett a nap nagy részét fél-egy százalék közötti pluszban, 5260-5300 forint között töltötte, a nap végén azonban lerántották, és 5250 forinton, hajszálpontosan a csütörtök esti szinten zárt. A Mol jegyzése egy százalékkal, 200 forinttal 19 500-ra ment fel, a nap nagy részében is e körül a szint körül ingadozott, bár a nap elején előfordult 19 700 forinton is. Forgalma meghaladta a négymilliárdot. A Richter furcsán viselkedett, a nap nagy részében az előző napi szint körül, 42 400 és 43 200 forint között adták-vették, a nap végén azonban 42 600-ról 42 005 forintra rántották le. Az Egis árfolyama több mint két százalékkal, 20 795 forintra emelkedett. Drágult több olyan papír is, amely előző nap nagyot esett, a Danubius kurzusa például hét százalékkal, az FHB-é hárommal bővült. A CIG Pannónia folytatta menetelését, 697 forinton is előfordult, végül 681 forinton, 1,3 százalékos emelkedéssel búcsúzott. Számos illikvid papír mutatott be 4-6 százalékos mélyrepülést, köztük a Csepel, a Pannunion, a Nordtelekom vagy a Bookline, relevánsabb azonban a mostanában több bejelentést tevő KEG hatszázalékos, tíz forintos esése volt, mivel 70 millió forintos forgalom mellett következett be. Igaz, mindez nem kuriózum a hektikus papír életében.
