BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyolul tanulnak a piacok

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek gyengültek és a tengerentúlon is bizonytalan, iránykereső kereskedés folyt szerdán, elsősorban Spanyolország valószínű leminősítésének híre húzta le az indexeket. A londoni Footsie és a frankfurti DAX egyaránt nem egészen 0,2, a párizsi CAC-40 pedig 0,6 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A gyengülésben élen jártak a pénzintézeti szektort képviselő részvények. A gyógyszerpapírok gyengülését mérsékelte a Novartis bejelentése, miszerint miután befejezte a kisebbségi részvényesekkel való tárgyalásokat, a svájci gyártó megszerzi az Alcon teljes irányítását. A Hochtief azt követően drágult, hogy a spanyol Actividades de Construcción y Servicios SA javított felvásárlási ajánlatán. A Siemens ugyancsak emelkedett, miután bejelentette, eladja számítástechnikai szolgáltatási üzletágát. A lejtmenetben egyértelműen nagy szerepe volt annak a hírnek, miszerint Spanyolország elveszítheti Aa1 besorolását a Moody'snál. A hitelminősítő szerda reggel közölte: leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette a spanyol adósbesorolást, márpedig így egy az ír, portugál, görög gazdaságoknál jóval nagyobb ország besorolása vált bizonytalanná. Az Európai Unió vezetői csütörtök-pénteken Brüsszelben az adósságproblémákkal küzdő államokkal kapcsolatos gondok kezelésére szolgáló rendszer kialakításáról tárgyalnak, az eredmény azonban nem garantált. Valamelyest csillapította az aggályokat a délután a tengerentúlról érkező, vártnál jobb ipari és feldolgozóipari adat. Ezzel együtt New Yorkban is vegyesen mozogtak a mutatók; a bizonytalanságot jelzi, hogy a változás mértéke mindössze egy-két tized százalékos volt. A Dow Jones ipari átlag azonban 11 500 pont fölé emelkedett.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet