BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb a puccs, Afrikába megy az OTP

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

OTP Afrika Részvény Alap néven indít új befektetési alapot a legnagyobb hazai bank alapkezelője, amely afrikai részvénypiacokon kereskedett részvényeket, valamint a nemzetközi piacokon szereplő afrikai részvényeket vásárol majd. Célpiacainak olyan országokat választottak, amelyek "afrikai viszonylatban stabil politikai környezettel, működő tőkepiaccal és konzisztens GDP-növekedéssel" rendelkeznek - írja a társaság. Preferálják a nyitott gazdaságokat, amelyek természeti erőforrásokban gazdagok és kedvező demográfiai jellemzőkkel bírnak. Ezek alapján legfontosabb befektetési célpontjai a Dél-afrikai Köztársaság, Nigéria, Marokkó, Egyiptom és Kenya. Jellemző lesz az alap életében a rövid távú árfolyam-ingadozás, ezért fontosnak tartják a minimálisan ajánlott, 5-7 éves befektetési időtáv betartását.

Az afrikai kontinens az ezredforduló óta átlagosan évi ötszázalékos reál-GDP-növekedést produkált, ami a 2009-es válságévben is csak 2,5 százalékra mérséklődött, és az előrejelzések szerint ez a tendencia a jövőben is fenntartható marad - írják. Az adósságállomány kisebb lett, és fokozatosan csökkent az afrikai országok közötti konfliktusok, valamint a belső zavargások és katonai puccsok száma, nőtt viszont a népszavazásoké.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet