BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A karácsonyi költekezés miatt nem vesznek befektetési jegyet

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt befektetési alapok összesen 1,3 milliárd forint friss tőkét vonzottak novemberben, a piaci teljesítmény pedig további 10,1 milliárd forintos növekedést okozott - írja a szervezet havi jelentése. Így 0,3 százalékos bővülést követően a hónap végén 451 alapban összesen 3750 milliárd forintot kezeltek. Novemberre visszatért az augusztusi pesszimizmus a tőkepiacokra, a hazai és nemzetközi részvénypiacok mellett a hazai állampapírpiac és a forint is jelentősen gyengült. A lakossági tőkebeáramlás már októberben is tapasztalható elmaradása mellett a múlt hónapban az intézményi befektetők is inkább kivártak. Korábban is tapasztalható volt, hogy év végére a lakossági befektetések elmaradnak az év közbeni szintektől, mert ez az időszak inkább a fogyasztásról, mint a megtakarításról szól - írják.
A részvénypiacok estek ugyan, a részvényalapok hozamaiban azonban a forintgyengülés pozitív hatása is megjelent, így összességében pozitív képet mutattak. A nyilvános részvényalapokba 350 millió forint friss befektetés érkezett, a piaci teljesítmények pedig további 4,9 milliárd forinttal növelték a befektetők vagyonát. A pénzpiaci alapokból 12 milliárd forint távozott, de vagyonuk csak 0,1 százalékkal, 1387 milliárd forint alá csökkent, mert 11,3 milliárd forint hozam is keletkezett.

A kötvényalapok vagyona 3,6 százalékkal csökkent, aminek oka részben a tőkekivonás, részben a jelentős állampapír-piaci hozamemelkedés. Összesen 4,1 milliárd forint tőkét vontak ki belőlük és mintegy 7,2 milliárd forint veszteséget is elszenvedtek. Az ingatlanalapok 4,4 milliárd forint friss tőkét vonzottak, szépen növekedtek a származtatott konstrukciók is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet