Vegyesen teljesítettek pénteken a vezető nyugat-európai tőzsdék, míg a főbb New York-i mutatók kisebb pluszban zártak. A Footsie 0,4, a DAX pedig 0,1 százalék körüli mértékben gyengült, míg a CAC-40 mutató 0,1 százalékos emelkedéssel fejezte be a hetet. A nap legnagyobb figyelemmel kísért adatközlése a délutáni amerikai munkanélküliségi index volt, ami a várakozásoknál rosszabb képet festett a tengerentúli munkaerőpiacról. Ugyanakkor gyanús lehet, hogy a kormányzati számok különösen a kiskereskedelmi szektorban jeleztek visszaesést, annak ellenére, hogy novemberben robusztus forgalombővülést ért el az ágazat; mindez pedig egy utólagos fölfelé módosítás valószínűségét is növeli. Némileg befolyásolta a hangulatot az ipari rendelésállományra vonatkozó kedvezőtlen adat is, míg a szolgáltatói ágazat viszonylag jó formában van az ISM intézet adatai szerint. Az autógyárak és az elektronikai gyártók részvényei ezúttal is keresettek voltak, a pénzintézetekről ez már nem volt elmondható általánosságban. Rossz hírrel az eurózóna is szolgált. Leminősítési figyelőlistára helyezte ugyanis a görög hosszú lejáratú államadósságot a Standard and Poor's, és arra is felhívta a figyelmet, hogy az eurózóna válságmechanizmusa miatt veszteségeket szenvedhetnek az államokat hitelező magánbefektetők. A tengerentúlon a Dow Jones ipari átlagmutatója 0,2 százalékkal, az S&P-500 index 0,3, a Nasdaq pedig 0,5 százalékkal jutott túl előző napi zárószintjén. A főbb mutatók pozitív teljesítménnyel zárták a hetet, a Nasdaq hároméves csúcsot ostromol. Az árupiacokon drágult az arany és az olaj; a nemesfém határidős jegyzése 1400, az energiahordozóé pedig 89 dollár fölé került.
