BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott a jókedv a tőzsdén

2010. december 2. csütörtök, 23:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai jó teljesítmény után a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek jókora pluszban zárták a csütörtököt és az Egyesült Államokban is folytatódott az emelkedés. A londoni Footsie és a párizsi CAC-40 egyaránt jócskán 2 százalék fölött erősödött, de a frankfurti DAX is közel másfél százalékkal jutott túl előző este elért szintjén. A szektorok közül az autógyártók papírjai kiemelkedően teljesítettek. A vételi kedvet fokozta, hogy a statisztika szerint a vártnál jóval nagyobb mértékben, 17 százalékkal bővült az Egyesült Államok autópiaca novemberben. A bánya- és építőipari társaságok részvényei is drágultak; utóbbiak esetében a FIFA 2018-as és 2022-es világbajnokság rendezését Oroszországnak és Katarnak odaítélő döntése is segített. Bár az Európai Központi Bank (ECB) délutáni, a kötvényvásárlások folytatására vonatkozó bejelentése kisebb csalódást keltett, azonban értesülések szerint az ECB a szokásosnál magasabb kamattal portugál és ír kötvényeket is vásárolt - ez pedig támogatást adott az emelkedéshez. Emellett a délutáni amerikai ingatlanpiaci adat is kellemes meglepetést okozott. A New York-i értéktőzsde főbb mutatói egy százalékot közelítő pluszban álltak lapzártánk idején. Az elmúlt napok kedvező gazdasági hírei alátámasztani látszanak a korábban túlságosan optimistának minősített eredményvárakozások jogosságát - idézte a Marketwatch Sam Stovallt, az S&P elemzőjét. A tengerentúli kiskereskedők a vártnál nagyobb novemberi forgalomról számoltak be, ami az ünnepi vásárlási szezon elején mindenképpen fontos jó hír a nagyrészt a fogyasztói költésekre támaszkodó gazdaság számára. Ugyanakkor a vártnál valamivel rosszabb számok érkeztek a munkaerőpiacról, ez azonban a jelek szerint kevéssé befolyásolta a hangulatot.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet