Többszázalékos, csúf gyengüléssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden, a londoni FTSE-100 index 1,8, a frankfurti DAX 1,7, míg a párizsi CAC-40 mutató 2,5 százalékos mínuszban fejezte be a napot. Nem meglepő módon a nyugat-európai börzék általános gyengülésénél nagyobbat zuhant az ír, portugál, spanyol és olasz irányadó mutató. A hangulatot két nagyobb hír tartotta fagyosan, egyrészt az ír adóssághelyzettel, másrészt a két Korea közötti feszültség növekedésével kapcsolatos hírek befolyásolták elsősorban a kereskedést. Az eurózónán belüli adósságválság terjedésével kapcsolatos aggályok alaposan alátettek a pénzügyi szektor papírjainak, különösen a zuhanó ír, illetve spanyol árfolyamokban érvényesült a kedvezőtlen hatás. Brian Cowen ír miniszterelnök az előrehozott választás lehetőségéről beszélt, az ír cds-ek ára pedig rekordmagasságba, 551 bázispontig emelkedett a CMA adatai szerint. A fémek árupiaci jegyzésének gyengülése a nyersanyag- és bányacégek árfolyamát hajtotta lejjebb. A New York-i értéktőzsde főbb mutatói is mélyülő gödörbe kerültek, az indexek két százalék körüli mínuszokat is mutattak napközben. A Dow Jones ipari átlag 1,4, az S&P-500 index 1,5, a Nasdaq pedig 1,8 százalékkal gyengült lapzártánk idején. A Dow legrosszabbul szereplő tagjai az energiacégek voltak, nem függetlenül az olaj jegyzésének csökkenésétől. A komponensek között üde színfolt a HP, amely hétfői jó gyorsjelentésének köszönhetően is dacol az általános miliővel. A rossz hangulaton a jelek szerint alig segített a vártnál jobb GDP-adat, ugyanakkor a lakáspiaci mutató és az FDIC egyre több problémás bankról árulkodó jelentése csak rontott a helyzeten.
