Bár a Phylaxia gyorsjelentése sokat beszél a vállalatcsoport tagjait sújtó kedvezőtlen piaci hatásokról és a válságról, a holding adózott eredménye a 2009-es egész évi 179 millió forintos veszteség után 47 milliós nyereségbe fordult. Az adatok értelmezését azonban erősen nehezítik a konszolidációs körben bekövetkezett változások, ezt jól jellemzi, hogy a cég áprilisban a közgyűlésre még 291 milliós veszteségről szóló mérleget terjesztett elő, de a korábban fontos szerepet betöltő KEG-et már nem kell konszolidálni. A csoport működési bevétele 3,03 milliárd forint volt, ami közel 29 százalékkal magasabb a múlt évi időarányos bevételeknél.
