Az ÁKK legutóbbi monitoringjelentése szerint szeptember végéig összesen 122,2 milliárd forint értékben adtak el Prémium inflációkövető kötvényeket a hazai lakosságnak, az augusztus végi összeg 115,5 milliárd forint volt. A korábbi értékesítési adatokat is figyelembe véve az új sorozat augusztus végi bevezetése óta úgy tűnik, kissé csökkent a befektetők vásárlási kedve, ami persze nem is csoda, hiszen az aktuális sorozat (2013/J) évi hétszázalékos kamatot fizet júliusig, az előző viszont (2013/I) 8,6 százalékot, legalábbis jövő januárig. Az utóbbi időben nemzetközi szinten és belföldön egyaránt sok szó esik az infláció megugrásának veszélyéről, így a papír mindenképpen fontos eleme lehet egy hazai befektető portfóliójának. Ha az MNB augusztusi inflációs prognózisa bejön, december végére 4,7 százalék lehet a pénzromlás mértéke, ami a 2013/I tulajdonosainak 7,7 százalékos kamatot jelentene a következő évre. A nagy előd, a sokkal jobb feltételek mellett indult 2012/I pedig 10,7 százalékot fizethet. (Az említett két 2013-as lejáratú kötvény az infláció felett három, a 2012-es lejáratú pedig hat százalékpont kamatot fizet.) Az MNB egyébként 2011-re 3,5, 2012-re pedig 3,4 százalékos inflációt vár, kérdés persze az is, hogyan alakulnak majd a banki kamatok.
