A Budapesti Értéktőzsdére tegnap új Raiffeisen Centrobank-certifikátokat vezettek be, amelyek alapterméke valamely magyar részvény. Négy új, Mol- és OTP-törzsrészvényeken alapuló turbó certifikátról, valamint egy OTP-alapú bónusz certifikátról van szó - közölte a tőzsde. A turbó certifikátok tőkeáttétellel követik az alaptermékek árfolyammozgását, hazai részvényekre még nem voltak ilyenek a BÉT-en. A Raiffeisen Centrobank 2006 óta bocsát ki certifikátokat Kelet-Európában, több területen úttörő munkát végzett - derül ki a tőzsde közleményéből. Ugyanakkor érdemes hozzátenni, hogy a turbó típusú termékek terén eddig nem volt aktív, márpedig a forgalmi statisztikák szerint Magyarországon éppen ezek találtak kedvezőbb fogadtatásra a befektetők körében.
A BÉT szerint a certifikátkereskedés 2008-ban kezdődött, az új papírokkal együtt két kibocsátó 34 terméke érhető el 15 különböző alaptermékre építve (például olaj, arany, a német részvénypiac DAX indexe, különféle devizatermékek, magyar részvények). A certifikátokkal bonyolított átlagos napi forgalom ez év első tíz hónapjában 237 millió forint volt, ami 60 százalékkal nagyobb, mint 2009-ben volt. A certifikátok népszerűek a hazai lakossági befektetők körében, a legkedveltebb alaptermékeket követik, a termékek folyamatos likviditását az árjegyzők biztosítják.
