A szárnyaló aranyárból nemcsak aranyvásárlással és aranybányarészvényekkel lehet profitálni, hanem az elektromos hulladékok feldolgozóin keresztül is. Például a japán Asahi Holdings részvénye az utóbbi egy évben euróban számolva több mint 50 százalékkal emelkedett, így csaknem 11 százalékpontot vert rá az aranyár emelkedésére - írja a FondsProfessionell Online. Ebben az évben pedig 62 százalékkal emelkedett a részvény ára, miközben az arany csak 26 százalékkal. A konkrét részvényeken túl ilyesmire szakosodott befektetési alapok is léteznek, például az Ökoworld Ökovision Classic.
Az elektronikus szemét igen értékes: míg egy gramm arany kinyeréséhez sok bánya egy tonna kőzetet kell megmozgasson, ugyanennyit tartalmaz 41 darab mobiltelefon. A legjobb bányák sem nyernek ki öt grammnál több aranyat egy tonna kőzetből, egy tonna számítógépes áramkörből viszont 250 grammnyit tudnak kivonni. Csak Kínában évente négy tonna arany, 28 tonna ezüst és 6000 tonna réz vándorol a szemétbe - írja a lap.
