BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól tartotta magát a forint

2010. október 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kivárás jellemezte a forintpiacot szerdán; az euró jegyzése előbb 276 fölé emelkedett, később a magyar deviza visszaerősödött a reggeli szintre. A dollár erősödött az euróval szemben; az 1,38-as, illetve ez alatti euró/dollár szinthez képest a forint viszonylag jól tartotta magát - mondta Karsai Péter, a Commerzbank devizapiaci kereskedője. A forint a frankkal szemben is állta a sarat, mivel a frank gyengült az euróval szemben. Délután fél öt körül az euróért 274,85, a svájci frankért 201, a dollárért pedig 199,30 forintot kértek. A hazai hírek között a piac a jövő évi költségvetés sarokszámaira vár; a büdzsével kapcsolatos bizonytalanságok, illetve az Alkotmánybíróságról szóló hírek kedvezőtlen esetben Magyarország megdorgálásához is vezethetnek - utalt például a Moody's felülvizsgálatára a kereskedő; ez pedig kisebb gyengülést jelenthet a forint számára - ezzel együtt sem várható szerinte 280 forint fölötti euróárfolyam. A két legrövidebb lejárat kivételével jelentősen, több mint 10 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok bankközi piacán, így a két leghosszabb futamidő esetében ismét 7 százalék fölé került a referenciaátlag.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet