BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb kötvénykibocsátás várható

2010. október 22. péntek, 00:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány nyugdíjpénztárakat érintő intézkedései miatt mintegy 200 milliárd forintnyi kereslet kiesésére számít jövőre az ING Alapkezelő a magyar kötvénypiacon. Mivel azonban az államháztartási hiány finanszírozását amúgy is elsősorban az európiacról tervezték megoldani a következő évben, ennek nem lesz komoly következménye. Az alapkezelő azt valószínűsíti, hogy az ÁKK a hosszú futamidejű kötvények kibocsátásának mérséklésével fog reagálni az új helyzetre. Ezek ugyanis a nyugdíjpénztárak egyik legfontosabb befektetési célpontjai - hangzott el a cég sajtóbeszélgetésén csütörtökön.

Az ING Alapkezelő szerint a költségvetés helyzete, a külföldiek véleménye, valamint hazánk hitelminősítése sokkal jelentősebb hatással lesz az állampapírpiacra, mint a nyugdíjpénztárak átutalásainak felfüggesztése.
A piac a társaság szerint nagyon vár arra, hogy kiderüljön, mi lesz majd a fedezete annak, hogy jövő decemberben újraindulhasson a nyugdíjpénztári befizetések átutalása.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet