A kormány nyugdíjpénztárakat érintő intézkedései miatt mintegy 200 milliárd forintnyi kereslet kiesésére számít jövőre az ING Alapkezelő a magyar kötvénypiacon. Mivel azonban az államháztartási hiány finanszírozását amúgy is elsősorban az európiacról tervezték megoldani a következő évben, ennek nem lesz komoly következménye. Az alapkezelő azt valószínűsíti, hogy az ÁKK a hosszú futamidejű kötvények kibocsátásának mérséklésével fog reagálni az új helyzetre. Ezek ugyanis a nyugdíjpénztárak egyik legfontosabb befektetési célpontjai - hangzott el a cég sajtóbeszélgetésén csütörtökön.
Az ING Alapkezelő szerint a költségvetés helyzete, a külföldiek véleménye, valamint hazánk hitelminősítése sokkal jelentősebb hatással lesz az állampapírpiacra, mint a nyugdíjpénztárak átutalásainak felfüggesztése.
A piac a társaság szerint nagyon vár arra, hogy kiderüljön, mi lesz majd a fedezete annak, hogy jövő decemberben újraindulhasson a nyugdíjpénztári befizetések átutalása.
