BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BRIC helyett vásároljunk inkább GEM-et?

2010. október 20. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A feltörekvő piacok a 2008-as hitelválság óta sokkal jobb növekedési kilátásokkal rendelkeznek, mint a fejlett gazdaságok, ezen belül is különösen a BRIC-országokat, azaz Brazíliát, Oroszországot, Indiát és Kínát kapták fel. Ám Maarten Jan Bakkum, az ING Investment Management stratégája szerint már régen volt, hogy ez a három ország egyformán vonzó volt, és részben véletlen is lehetett. A befektetőknek szerinte a teljes GEM-univerzumot (Global Emerging Markets), azaz a globális feltörekvő piacok egészét kellene szem előtt tartaniuk. Az utóbbi időben Indonézia, Kolumbia, Peru és Törökország gazdasági sikerei mutatták meg, hogy akik a négy BRIC-országnál maradtak, lemaradtak a legjobb lehetőségekről - írja a FondsProfessionell.de.
Ebből a szempontból a 2010-es év nagyon tanulságos volt, a négy BRIC-országból három ugyanis lemaradt a GEM-államok indexétől, miközben nyolc kisebb piac több, mint 20 százalékkal teljesítette azt felül. A belső kereslet emelkedésére a legjobb kilátásokkal rendelkező piacok Bakkum szerint most Indonézia, India és Egyiptom. Ezeknél a gazdasági növekedést az erős demográfiai bővülés, a deregularizáció és a viszonylag egészséges pénzügyi rendszer ösztönzi, emellett kevésbé érzékenyek a fejlett ipari országok konjunktúrájának lehűlésére, mint más feltörekvő piacok. Ezekben az államokban a fogyasztás és a beruházás növekedése éveken keresztül meghaladhatja az évi tíz százalékot.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet