BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok hedge fund manipulálja a hozamait Amerikában

2010. október 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kölni egyetem pénzügyi kutatóintézetének tanulmánya szerint az amerikai hedge fundok szisztematikusan manipulálják bemutatott hozamaikat - írja a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Annak érdekében, hogy a befektetők szemében vonzóbbak legyenek, rendszeresen hamis adatokat szolgáltatnak az ottani tőzsdei felügyeletnek (SEC). A nagy hedge fundoknak háromhavonta kell portfóliójukról jelentést küldeniük a hatóságnak, ám a kutatóintézet tudósai utánaszámoltak, összehasonlították a részvényekre megadott árakat a nyilvános tőzsdei árfolyamokkal, és rendszeres eltéréseket találtak.

Az úgynevezett szabályozott országokban bejegyzett alapok 5,5 százaléka, a "szabályozatlan" országokban - a lap a Kajmán-szigeteket és Barbadost hozza fel példának - bejegyzett konstrukciók 7,5 százaléka esetében voltak problémák az értékeléssel. A kutatók feltételezése szerint a manipuláció célja, hogy a hedge fundokat a valóságosnál megbízhatóbb, stabilabb hozamú termékeknek állítsák be, amely ritkábban szenved el veszteségeket. A lap emlékeztet arra, hogy az EU-ban egy olyan irányelven dolgoznak, amely az alapok értékelését megbízhatóbbá teszi azzal, hogy független harmadik személyre bízza a feladatot - ám ez az amerikai piacot aligha befolyásolja majd.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet