BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerény volt a befektetési kedv szeptemberben

2010. október 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összesen több mint 15 milliárd forint, az utóbbi időben eléggé szerénynek számító összegű friss tőke érkezett a hazai befektetési alapokba, augusztushoz hasonlóan a tőkebeáramlás több mint fele az intézményi befektetőknek volt köszönhető - derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) legfrissebb jelentéséből. Míg az intézményi befektetők továbbra is a nyilvános és zártkörű részvényalapokat, addig a lakosság a likviditási és az ingatlanalapokat preferálta, bár folytatódott a vegyes konstrukciók térnyerése. A szervezet által kezelt alapok tőkéje a piaci teljesítmények hatására további 25,2 milliárd forinttal nőtt, így a hónap végén 1,1 százalékos bővülést követően 438 hazai befektetési alapban 3709 milliárd forintot kezeltek.

Jelentős intézményi átstrukturálások mellett a nyilvános részvényalapokba 5,5 milliárd forint friss befektetés érkezett, a piaci teljesítmények pedig további 3,8 milliárd forinttal növelték a befektetők értékeit. Nőtt a kötvényalapok mérete is, 2,1 százalékkal, mert bár 400 millió forint tőkét vontak ki belőlük, de mintegy 6,6 milliárd forint hozamot termeltek. Az ingatlanalapok szeptemberben 7,8 milliárd forint friss tőkét vonzottak, és 110 millió forint hozamot termeltek. A pénzpiaci alapok vagyona kismértékben csökkent.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet