BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP állta a sarat

2010. október 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe enyhe, 0,1 százalékot el nem érő gyengüléssel 23 407 pontig süllyedt a hét első kereskedési napján. A vezető részvények közül csak az OTP drágult, a bankpapír árfolyama 6000 forint közelébe jutott. A délelőtti mínuszokból délutánra emelkedésbe váltott a BUX index, majd ismét a negatív tartományba süllyedt. A tőzsde óvatos nemzetközi hangulatban közepesen teljesített a térségi részvénypiacok között. A forgalom 30 milliárd forint alatt maradt, az OTP mellett ezúttal a másik három nagy papírral is milliárdos forgalomban kereskedtek. A kis papírok összességében gyengébben szerepeltek, a BUMIX 0,3 százalékkal került előző napi zárószintje alá. Az OTP három százalékkal, 5926 forintig drágult, pedig máshogyan indult a nap, a nyitásban még csak 5688 forinton állt, a délutáni napon belüli csúcsa pedig 5938 forint volt. A kormányfő által bejelentett válságadó által leginkább érintett társaságok árfolyama ismét jelentősen csökkent. A Mol, a Magyar Telekom és a Richter egyaránt mintegy másfél százalékkal ereszkedett lejjebb, az olajpapír
20 275, a Richter kereken 47 ezer, a távközlési részvény pedig 591 forinton forgott a nap végén. A Magyar Telekom árfolyamának tehát egyértelműen nem tett jót, hogy a cég vezetése is elismerte: kedvezőtlenül érintheti az idei osztalékot a bevezetni tervezett válságadó. A legnagyobb, tízszázalékos emelkedést a HybridBox teljesítette. A legújabb tőzsdei szereplő a hét végén jelentette be, hogy részvényeit a frankfurti és a stuttgarti tőzsdére is bevezetné. A komolyabb forgalmú részvények közül a nap végén a pénteki zárószintnél drágábban adták-vették a PannErgy, a Rába és az FHB papírjait is, míg az Egis és az RFV olcsóbb lett.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet