Elfogadja a kormány döntését a válságadó bevezetéséről a Mol, a társaság részvényeseinek is fontos a szélesebb gazdasági környezet rendbetétele - mondta el Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója újságírói kérdésekre válaszolva a Szeged-Arad gázvezeték átadása után. Hernádi ugyanakkor nem kívánt arra a kérdésre válaszolni, hogy milyen hatással lesz a társaságra az új adó, illetve hogy konkrétan mekkora terhet jelent majd a Molnak. A részvények árfolyamába vélhetően már beárazódott a tegnap a miniszterelnök által bejelentett rendkívüli válságadó - tette hozzá. A cégvezető a Robin Hood-adóval kapcsolatos idei kötelezettségek nagyságáról sem határozott meg konkrét számot.
