A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek masszív emelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést és az amerikai mutatók is zömmel fölfelé tartottak. A londoni Footsie 1,5, a frankfurti DAX és a párizsi CAC-40 index pedig 2,1-2,1 százalékkal kúszott keddi zárószintje fölé. A szektorok között a bányatársaságok részvényei kiemelkedően jól teljesítettek. A piaci kommentárok az emelkedés okaként egyértelműen a Federal Reserve nyíltpiaci bizottságának (FOMC) legutóbbi üléséről készült jegyzőkönyv kedd esti nyilvánosságra hozatalát jelölték meg, amely szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet készen áll a kvantitatív lazítás második körének beindítására. A jó hírek között a kedvező egyesült államokbeli céges gyorsjelentéseket is meg kell említeni, egyebek mellett az Intel és a JP Morgan által közzétett eredményeket. Remek napon volt túl a Porsche is, az autógyártó az elmúlt három hónap legnagyobb drágulását produkálta; bár veszteséges éven van túl, jövőre már fordulatot várnak a cégnél.
A tengerentúli indexek folytatták a nyitás után megkezdett erősödést, és egy százalék fölötti pluszt mutattak lapzártánk idején. Így a Dow Jones lendületesen távolodott a 11 100 pontos határtól - nem mellékesen fölfelé. A tengerentúlon a technológiai szektor mutatott figyelemre méltó erőt; az Apple jegyzése 300 dollár fölé került - története során először, az egész évet tekintve eddig több mint 40 százalékkal emelkedett az árfolyam. Ugyancsak jól teljesített az IBM, az árfolyama 140 dollár fölötti történelmi rekordot ért el. Érdekes módon bár mind az Intel, mind a JP Morgan pozitív számokkal rukkolt elő, mindkét óriás árfolyama lefelé tartott. Közben rekordmagasságba, decemberi szállításra 1368,90 dollárig is emelkedett az arany jegyzése New Yorkban.
