A Budapest Alapkezelő mostanában indult három új alapjába (Arany Alapok Alapja, Zenit Alapok Alapja és Budapest 2015) összesen mintegy 2,5 milliárd forintot fektettek a befektetők az utóbbi hetekben folyó jegyzés során - közölte lapunkkal a bankcsoport. A Pioneer Alapkezelő által indított Szuper 8 kezelője szerint jelenleg a második legnagyobb tőkevédett (garantált) alap a magyar piacon, ebbe hat hét alatt közel 11 milliárd forintot fektettek az ügyfelek. A tőkevédett alapok a Pioneer adatai szerint jelentős állománynövekedést könyvelhettek el idén, az első félévben 16,5, míg a rá következő két hónapban 25,7 milliárd forint áramlott ezekbe az alapokba.
