A hétfői amerikai és nyugat-európai gyengülés után, bizonytalan globális befektetői hangulatban a pesti tőzsde irányadó indexe kissé tovább emelkedett, a BUX index ezzel a térségben a jobbak között volt. A mutató 0,1 százalékot erősített, így 22 920 pont közelében fejezte be a napot, a forgalom 20 milliárd forint alatt maradt, a vezető papírok vegyesen szerepeltek. A magyar piac hangulatát javította, hogy a Credit Suisse szerint nem kell tartani attól, hogy az S&P beváltja fenyegetését és bóvli kategóriába csúszik vissza az ország, egyúttal semlegesről felülsúlyozásra javította a magyar kötvénypiacra vonatkozó ajánlását. Az OTP többszöri irányváltás után enyhe pluszban, 5200 forinton forgott záráskor, pedig a nyitásban még két százalék körüli mínuszban állt. A Mol-árfolyam hajszálnyival 20 500 forint alá szállt, az olajpapír forgalma jelentős volt, a négymilliárd forintot közelítette. A Magyar Telekom ugyancsak veszített, a távközlési társaság részvénye 668 forinton zárt. A Richter 0,6 százalékkal, 47 600 forintra drágult, szektortársa, az Egis ennél szerényebb mértékben emelkedett. A Richterről annyi hír érkezett, hogy bejelentése szerint a BlackRock Inc. szavazati joga a részvénytársaságban 5,33 százalékról 4,99 százalékra csökkent. Ezúttal is jelentős, több száz millió forintos forgalomban kereskedtek az RFV, a KEG és a Pannergy részvényeivel. Míg a két előbbi papír masszívan, három százalékot is jócskán meghaladó mértékben drágult, amivel a BÉT legjobban teljesítő szereplői voltak (nem számítva az elhanyagolható forgalmú Quaestort), addig utóbbi veszített árfolyamából. Az RFV emelkedését segíthette, hogy a CIB legújabb elemzésében 13 467 forintra tette a célárfolyamát, ami körülbelül 40 százalékkal haladja meg a jelenlegi tőzsdei árat.
