BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy beteg részvény van csak a parketten

Bár az OTP jelentős mértékben emelkedett az elmúlt napokban a Budapesti Értéktőzsdén, mégis ez tűnik a legbetegebb papírnak a hazai blue chipek közül.

2010. szeptember 28. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy vonalakban nem változott a technikai helyzet a Budapesti Értéktőzsdén, a nagy részvények közül az OTP változatlanul elég rossz képet mutat magáról, annak ellenére, hogy egy pár hetes minisávból felfelé tört ki. A Mol ugyan nagyot esett, de ez még lehet az előző emelkedő hullám korrekciója is, a Richter és az Egis képe ugyanakkor egészséges. A Magyar Telekomnál nagyobb trendet nem kell keresni, hiszen a papír egyelőre marad a jól megszokott sávozásánál.

A régi bölcsesség szerint a piacok az idő nagyjából felében-kétharmadában oldalaznak, avagy sávoznak, s trendszerű ármozgással csak az idő mintegy egyharmadát töltik. A BUX index a legjobb jóindulattal is csak sávozik július közepe óta, 21 500 és 23 500 pont között. Az elmúlt két alkalommal egyre magasabb mélypontokról támadta az index ezt azt ellenállási zónát. Ha újra nekifutna és átvinné, akkor a háromszöggé alakult sávozásból a célérték a korábbi, 25 500 pont körüli csúcs lehetne. Persze ez előtt számos ellenállást le kéne győznie a mutatónak, mindjárt ott tornyosul az áprilisban letört fej-vállak alakzat nyakvonala 23 800 és
24 000 pont között.

Alulról először 22 600 pontnál az 50, lejjebb mintegy 200 ponttal a 200 napos mozgóátlag lehet támasz, de a hosszú sávozásban számos támasznak kikiáltható szintet érintett az index csúcsok és mélypontok formájában. Igazi problémáról akkor lehetne beszélni, ha a 20 ezer körüli szintet törné a mutató.

A tavaly tavasszal indult emelkedő trendnek nyoma sincs, az idén április végén indult eső trend sem hallat egyelőre magáról. A piacon egyensúly van, André Kostolany szavaival élve pontosan annyi a tökfilkó, mint a részvény. Szebben fogalmazva jelenleg nem látszik, hogy kik győznek, a vevők vagy az eladók.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet