BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisbefektetőknek is kínál kötvényeket a Mol

2010. szeptember 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol augusztusban engedélyezett új, maximum százmilliárd forintos kötvényprogramja keretén belül minimum kétmilliárd forintnyi kötvényt bocsátana ki, másfél éves futamidővel és évi hatszázalékos kamatozással. A papír eladási árát és hozamát azonban még nem hozták nyilvánosságra. A tízezer forintos névértékű kötvényekből legalább tíz darabot kell egyszerre vásárolni, a jegyzés szeptember 27. és október 22. között lesz, a forgalmazók az OTP Bank és a K&H Bank. Például hogy az intézményi befektetők felé leggyakrabban alkalmazott aukció helyett hosszú jegyzést rendeznek, és nagy hálózattal rendelkező bankokat vontak be, jól jelzi, hogy a papírokat kisbefektetőknek szeretnék értékesíteni. (A kötvényprogram tág keretfeltételeket tartalmaz, adott esetben például számos külföldi devizában is bocsáthat ki különféle kötvényeket a társaság.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet