A Mol augusztusban engedélyezett új, maximum százmilliárd forintos kötvényprogramja keretén belül minimum kétmilliárd forintnyi kötvényt bocsátana ki, másfél éves futamidővel és évi hatszázalékos kamatozással. A papír eladási árát és hozamát azonban még nem hozták nyilvánosságra. A tízezer forintos névértékű kötvényekből legalább tíz darabot kell egyszerre vásárolni, a jegyzés szeptember 27. és október 22. között lesz, a forgalmazók az OTP Bank és a K&H Bank. Például hogy az intézményi befektetők felé leggyakrabban alkalmazott aukció helyett hosszú jegyzést rendeznek, és nagy hálózattal rendelkező bankokat vontak be, jól jelzi, hogy a papírokat kisbefektetőknek szeretnék értékesíteni. (A kötvényprogram tág keretfeltételeket tartalmaz, adott esetben például számos külföldi devizában is bocsáthat ki különféle kötvényeket a társaság.)
