A BUX napi mélypontján, 23 175,99 ponton zárt csütörtökön; a vezető papírok között a Mol több mint négy százalékot veszített, csak a Richter drágult. A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója az egész napot a negatív tartományban töltötte, de délután meredekebbé vált a csökkenése. Bizonytalan befektetői hangulatban a pesti parkett alulteljesítette a régiós átlagot. A kispapírok esetében mérsékeltebb volt a gyengülés, a BUMIX 0,1 százalékkal, 2062 pontig ereszkedett. A forgalom 20 milliárd forint alatt maradt, amiből ezúttal a legnagyobb részt - több mint kilencmilliárd forintot - kivételesen a Mol adta. Az olajpapír kereken 1000 forinttal, 22 ezer forintig gyengült, ami közel négy és fél százalékos értékvesztést jelent. A zuhanás egyik oka lehet, hogy a Dow Jones hírügynökség értesülései szerint a kormánynak egyelőre nem áll szándékában a Szurgunyeftyegaz pakettjének megvásárlása. Ugyancsak a társasággal kapcsolatos hír volt, hogy újabb cégvezető adott el Mol-részvényeket. Az OTP jegyzése is csökkent csütörtökön; a bankpapír egy százalékkal lett olcsóbb, így nap végén 4850 forinton forgott. Az MTelekom árfolyama minimálisan, 693 forintra süllyedt, míg a Richter 0,2 százalékkal, 48 275 forintig drágult. A KEG-gel ezúttal is százmilliós nagyságrendben kereskedtek, és most is két számjegyű mértékben, 20 százalékkal változott az árfolyam, csak éppen a negatív irányban. Szintén átlagon felüli nagyságrendben adták-vették az RFV részvényeit is, amelyek két százalékot meghaladóan erősödtek. Csütörtökön a Phylaxia is jelentős forgalmat bonyolított le, de itt is 10 százaléknál nagyobb esést tapasztalhattak a befektetők. A Genesis és a Humet is a nagyobb mennyiségben kereskedett papírok között volt, azonban ezeknél is komoly árcsökkenéssel zárult az kereskedés.
