Jelentős, 1 százalék körüli, illetve azt meghaladó mértékű emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek csütörtökön, az amerikai tőzsdék lapzártánk idején 0,6-0,8 százalékos erősödésről tanúskodtak. A Footsie és a CAC-40 mutató 1,2, a DAX pedig 0,9 százalék körüli erősödéssel fejezte be a napot. A szektorok között az egyik legjobb szereplést a pénzügyi papírok produkálták. A piacok jó teljesítményét támogatták a kedvező amerikai munkaerő-piaci és külkereskedelmi makroadatok, amelyek csillapították a globális gazdasági kilátásokkal kapcsolatos aggályokat. A bizakodást azt is erősíthette, hogy a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble azt nyilatkozta: a tervezett új pénzügyi szabályozás nem fogja jelentősen visszafogni a banki hitelezési tevékenységet. A hétvégén Svájcban gyűlnek össze a döntéshozók a nemzetközi pénzügyi szektor tőkekövetelményeire vonatkozó szabályozás megvitatása céljából. Az úgynevezett bázeli szabályozást vélhetően vasárnap vagy a jövő hétfőn véglegesíthetik. A tengerentúli kommentárok mindemellett a sikeres ír kötvényaukciót is a pozitív hírek között említették. A tengerentúlon a Dow Jones mutató az egész éves teljesítményét tekintve ismét a pozitív tartományban járt, az S&P-500 index pedig egy hónapos csúcsra futott. Az egyes papírok között a Goldman Sachs a brit pénzügyi felügyelettel való megállapodásról szóló hír megjelenése után drágult, míg az Adobe az Apple azon bejelentése után emelkedett, miszerint a techcég enyhíti a termékeire vonatkozó fejlesztői megkötéseket. Közben a nyersolaj határidős jegyzése az árupiacon átlépte a 75 dolláros határt, miután a készletek csökkenését jelezte az EIA.
