BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végén tbsz-hajrá következik?

2010. szeptember 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A K&H csoport tbsz-számláin az első félév végéig közel 9 ezer ügyfél 27 milliárd forintot meghaladó befektetésállományt helyezett el, ami a teljes állomány 3-4 százaléka - mondták el a K&H Alapkezelő sajtótájékoztatóján. Augusztus végére ez a szám meghaladta a 32 milliárd forintot. A bankcsoport vagyonosabb ügyfelei mintegy 30 százalékának van eddig tbsz-számlája. Az alapkezelő az eddigi, viszonylag szerény számokat tekintve látja, hogy még sok tartalék van a tbsz-ben, és az év vége felé a számlákon elhelyezett vagyon komoly emelkedésére számít.

Ami az év hátralévő részéig értendő terveket illeti, egyelőre vizsgálják annak a lehetőségét, hogy kifejezetten a tbsz-re optimalizált, ahhoz igazodó futamidejű alapokat is létrehozzanak-e. Az alapkezelő mindenesetre továbbra is úgy véli, hogy a tőke- és hozamvédett alapoknak komoly jövőjük van, és nagyrészt ezekre alapoz ezek után is. Az első félév végén az alapkezelő 797 milliárd forint vagyont kezelt, 16 százalékkal többet, mint tavaly év végén. Ebből 175 milliárd forint intézményi befektetők vagyona volt, 622 milliárd pedig befektetési alapokban feküdt. A cég a második legnagyobb a hazai alapkezelők sorában, változatlanul piacvezető viszont a "tőke- és hozamvédett" termékek területén, 47 százalékos részesedéssel.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet