BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint alulteljesített a forint

2010. szeptember 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Veszített erejéből a magyar deviza hétfőn, a reggeli órákban az euró jegyzése 284-ről előbb 283 forintig süllyedt, majd szinte konstans gyengülésbe kezdett a forint, és délután 285 forint körül váltották az eurót. Napközben gyengüléssel reagált devizánk a jegybank döntésére, amelynek értelmében a hitelintézetek maguk választhatják meg kötelező tartalékrátájuk mértékét. Az IMF-fel kapcsolatos hírek sem erősítették a magyar devizát, igaz, előtte is gyengülő trend érvényesült - mondta Karsai Péter, a Commerzbank üzletkötője. A svájci frank erősödött az euróval szemben, ami ugyancsak a fokozódó kockázatkerülésre utal, közben az euró dollárjegyzése stagnált. A régióban a zloty délután még erősödésben volt, míg a cseh korona kisebb gyengülést szenvedett el, és a forint volt a legkevésbé jól teljesítő deviza a térségben. A forint eleinte a svájci frankkal szemben is erősödött, és 216 alatt is járt az árfolyam, majd délutánra ismét 218 forint fölé emelkedett a jegyzés; a dollárért ekkor 221 forintnál többet kértek. Míg a rövid oldalon stagnáltak, addig a hosszabb lejáratok esetében 3-10 bázisponttal csökkentek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet