A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe minimális, 0,1 százalékot sem elérő emelkedéssel zárt pénteken. A BUX egy rövid reggeli időszaktól eltekintve a csütörtöki zárószintje alatt töltötte a napot, egészen a délutáni amerikai munkaerő-piaci adat megjelenéséig. Ekkor azonban hirtelen 23 ezer pont fölé ugrott a mutató, ahonnan nemsokára ismét gyengülésbe váltott, részben egy újabb tengerentúli adat hatására. Csak a zárás előtt nem sokkal bukkant ismét a felszín fölé, így végül 22 872 ponton fejezte be a hetet. Az óvatosan bizakodó globális hangulatban a pesti parkett teljesítménye nem lógott ki a térségi átlagból. A forgalom most sem volt nagy, kevéssel tízmilliárd forint fölött alakult. A blue chipek között a Mol fél százalék körüli drágulással vitte a prímet, ami 21 400 forintos árfolyamot eredményezett a nap végére. A korábbi gyengélkedés után az OTP jegyzése délután ugyancsak meredek emelkedésbe váltott. A tengerentúli munkanélküliségi adat egy időre kicsivel 5000 forint fölé küldte az árfolyamot, majd ismét lejtőre került, végül a zárásban 0,4 százalékos pluszban, 4899 forinton forgott. A nagyok között a Magyar Telekom volt a leggyengébben teljesítő, a távközlési részvény egy százalékkal lett olcsóbb, 677 forinton állt a kereskedés végén. Nem egészen 0,1 százalékkal, 47 800 forintra csökkent a Richter ára is. Az Egis, a Freesoft és az RFV értékpapírjai is nagyobb mennyiségben forogtak, ám míg a gyógyszergyár jegyzése stagnált, addig a Freesoft fél százalékkal, az RFV pedig hét százaléknál is nagyobbat drágult, amit csak a BIF múlt felül valamivel - ám jóval kisebb forgalomban.
