BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Richter tartotta magát

2010. szeptember 2. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 0,7 százalékkal, 22 857 pontig süllyedt csütörtökön, a vezető papírok a Richter kivételével gyengültek. A szerdai emelkedést követően a BUX csak a nyitás utáni percekben tudott a pozitív tartományban teljesíteni, ám hamarosan gyengülésre váltott, és az egész hátralevő napot a pirosban töltötte. Zárás előtt érte el napi mélypontját, innen azonban kissé még fölfelé korrigált az utolsó percekben. Az óvatosan bizakodó globális befektetői hangulatban a pesti börze a gyengébbek között volt a térségben. A forgalom nem volt jelentős, a 15 milliárd forintot közelítette. A nagy papírok fél és két százalék közötti mértékben veszítettek árfolyamukból, ez alól csak a Richter volt kivétel, amely egy százaléknál nagyobb drágulással fejezte be a napot. A gyógyszerpapír 47 830 forinton forgott a zárásban. Relatíve jobban teljesített az Egis is, amely minimális, 0,1 százalékot el nem érő mértékben 20 500 forintig drágult. Az OTP a meggyőző szerdai teljesítmény után ismét jelentősen, két százalékkal, 100 forinttal esett, és 4880 forinton állapodott meg. A Mol árfolyama közel másfél százalékkal, 21 300 forintig süllyedt, a Magyar Telekom pedig nem egészen félszázalékos gyengüléssel jutott el a 684 forintos záróárhoz. Viszonylag nagy mennyiségben adták-vették az RFV és a KEG részvényeit is, de míg előbbi kisebb emelkedéssel fejezte be a kereskedést, addig a gáztársaság hat százalékkal zuhant, amivel a legrosszabbul szereplő papír volt.

A másik végletet a közel nyolc százalékkal erősítő Orco jelentette. Az energetikai fejlesztéseket megvalósító RFV-ben egyébként az ING Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár 35 532 darab törzsrészvény megvásárlásával 1,48 százalékos befolyást szerzett.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet