A BUX 0,3 százalékos gyengüléssel, 21 970 pont közelében zárt hétfőn, a vezető papírok között csak az OTP drágult. A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója többszöri irányváltás után napi mélypontján fejezte be a kereskedést, és kora délután 22 155 ponton tetőzött. A forgalom nem volt jelentős, valamivel tízmilliárd forint fölött alakult. A pénteki általános emelkedés után a hét elején már inkább bizonytalan volt a globális hangulat, eközben a pesti parkett viselkedése sem mutatott lényeges eltérést a régiós tőzsdéktől. A délutáni tengerentúli makroadat nem gyakorolt azonnali komoly hatást a kereskedésre. A BUX-ot főleg az OTP tartotta meg, míg a kis papírok teljesítményét jelző BUMIX index nagyobb mértékben, 0,7 százalékkal süllyedt. A blue chipek között ezúttal kizárólag az OTP-részvény fejezte be a napot pozitív tartományban, a bankpapír jegyzése megközelítőleg három százalékkal, 4621 forintig emelkedett. A Mol viszont másfél százaléknál nagyobb mértékben veszített árfolyamából, így 20 520 forinton állt a nap végén. Önmagához képest alacsony, százmillió forintot el nem érő forgalomban 0,9 százalékkal lett olcsóbb a Magyar Telekom, a zárásban 672 forinton jegyezték. A kutatásaival kapcsolatban nem túl kedvező hírrel jelentkező Richter 0,7 százalékkal, 45 600 forintig süllyedt. A távközlési papírt két részvény is megelőzte forgalom szempontjából, az Egis ára közel másfél százalékkal csökkent, a Freesoft pedig végül a péntek délutáni szinten állapodott meg.
