BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lerántották az OTP-t a nap végén

2010. augusztus 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe minimális, 0,01 százalékos emelkedéssel, 21 746 ponton zárt csütörtökön; a kereskedés végén a negatív tartományba került az OTP. A BUX egész nap a pozitív tartományban mozgott, de az utolsó szakaszban - napi mélypontjára süllyedve - közel került ahhoz, hogy gyengüléssel fejezze be a napot. A vezető papírok felemásan teljesítettek. Az OTP Bank részvényének árfolyama 0,1 százalékkal ereszkedett lejjebb, így a zárásban 4565 forinton forgott - ami ugyancsak napi mélypontot jelent. Az OTP mögött a második legnagyobb forgalmú Mol-papír végül ugyanott zárt, ahol szerdán, 20 350 forinton. A nap első felében azonban 21 000 forint közelében is állt a jegyzése, amiben talán az is közrejátszhatott, hogy rövid távon tartásra, hosszabb távra viszont vételre ajánlja a részvényeket a Buda-Cash Brókerház. Csökkent viszont az MTelekom ára, 0,3 százalékkal, 665 forintra. A Richter kismértékben, kereken 45 ezer forintig drágult egymilliárd forint fölötti forgalomban. Az Egisre közel 250 millió forint értékben születtek kötések; a gyógyszerpapír több mint fél százalékkal lett olcsóbb, így délután fél öt után 20 380 forintért adták-vették. A kitűnő negyedévről jelentő AAA Auto majd 3 százalékkal erősített, bár forgalma elhanyagolhatóan kicsi volt. Viszonylag keresett volt az ugyancsak emelkedő RFV is. A legnagyobb, 33 százalékot meghaladó drágulás a Nordtelekomhoz kötődik, azonban ezt egyetlen kötéssel érte el a papír. A másik végletet a Quaestor képviselte, a 27 százalékos zuhanást viszont ez is roppant csekély forgalomban teljesítette. A legfiatalabb tőzsdetag Appeninn hatmilliós forgalom mellett 285 forintig drágult. A gyorsjelentését zárás után publikáló econet jegyzése stagnált.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet