A kárpótlási alapot kezelő Franklin Templeton Romániáért felelős tanácsadója, Greg Konieczny szerint az FP 2011 januárjában debütálhat a Bukaresti Értéktőzsdén (BVB), de a tervek szerint a részvényeket párhuzamosan egy külföldi tőzsdére - várhatóan a londoni börzére - is bevezetik. A Proprietatea alapot 2005-ben azzal a céllal hozták létre, hogy kárpótolják azokat a személyeket, akiknek ingatlanait a szocializmus időszaka alatt államosították, ám a vagyontárgy visszaadása már nem lehetséges. A több mint 11 milliárd lej (2,7 milliárd euró) tőkével rendelkező FP közel 53 százaléka a román állam tulajdona, 33,7 százalékán közel négyezer magánszemély osztozik, míg a részvények 13,5 százalékát 124 vállalat birtokolja. A kárpótlási alap több mint száz vállalat kisebbségi tulajdonosa, részesedése van többek között az OMV többségi tulajdonában lévő Petrom olajtársaságban, a Romtelecom telefontársaságban, övé a CEC Bank 10 százaléka és 15 százalékban tulajdonosa a Transelectrica áramszolgáltatónak és a Transgaz gázszállítónak. Az FP tőzsdei bevezetését évek óta ígéri a bukaresti vezetés, ám annak ellenére, hogy az alap kezelésére már 2006 májusában kiírta a pályázatot a Calin Popescu Tariceanu vezette kormány, a nyertes Franklin Templetonnal csak idén sikerült szerződést kötni. Az alap papírjaival ennek ellenére rendszeres kereskedés folyik, a vásárlók rendszerint újságban feladott apróhirdetések útján találnak eladókra, a megvásárolt papírokat azután a BVB elszámolóháza regisztrálja. Emellett a kárpótlási jegyeket certifikátok formájában a bécsi tőzsdén is jegyzik, piaci átlagáruk jelenleg 0,52 lej. Az FP tőzsdei bevezetésétől csodát várnak a helyi befektetők, az akut likviditáshiánnyal küzdő bukaresti börzén ugyanis a Transgaz Medias 2007-es bevezetése óta nem volt jelentős IPO. Piaci szereplők arra számítanak, hogy a bevezetést követően az FP-papírok ára meghaladja majd az egy lejt is.
