BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bűnhődés a 100 dolláros olajárért

2010. augusztus 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai árutőzsdei kereskedést felügyelő szervezet, a CFTC 12 millió dollárra büntette a ConAgra Trade Group nevű céget egy 2008. január 2-i ügyletért, amelyben a történelem során egy ajánlatnak köszönhetően először érte el a kőolaj ára a 100 dolláros határt - írja a Welt Online és a felügyelet honlapja. Az ügyletet a New York Mercantile Exchange-en (NYMEX) lebonyolító kereskedő még széles körben dicsekedett is vele, hogy ő érte el ezt először, mire egyik riválisa feljelentette. Az üzletkötés idején az olaj piaci ára ugyanis még 40 centtel alacsonyabb volt, és amint a CFTC megállapította, a brókerek kötelesek mindig a legkedvezőbb áron lebonyolítani megbízásaikat, ami ebben az esetben távolról sem teljesült.

A bróker ráadásul napokkal, sőt hetekkel korábban már készült is a rekorddöntésre, és ezzel is széles körben kérkedett, ami sokaknak szemet szúrhatott. A céget a felügyelet kötelezte arra is, hogy szabályzatát jobban igazítsa hozzá a jogszabályokhoz. A kőolaj ára egyébként 2008 folyamán később közel 150 dollárig szárnyalt, majd a válság hatására az év végére 40 dollár alá is benézett, a múlt héten 75 dollár körül járt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet