BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartotta magát a forint

2010. augusztus 17. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar deviza tartotta erejét kedden, az eurót 279 forint körül jegyezték napközben, ahonnan délután is csak enyhén ment feljebb. Ezzel együtt is valamivel erősebb formát mutatott a forint, mint egy nappal korábban. Devizánk, de a zloty és a korona jegyzését továbbra is elsősorban az euró dollárhoz viszonyított árfolyama határozza meg - mondta el Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Az euró/dollár azonban jelenleg nem mutat irányt, az árfolyam szűk sávban, 1,2810 és 1,2910 között változott a nap folyamán; ezzel együtt a befektetői hangulat nem nevezhető rossznak. Délután fél öt körül az euró egységéért a reggelivel szinte megegyező 279,50, a dollárért 217, a frankért pedig 208 forintot kértek - vagyis a svájci deviza valamelyest lefelé korrigált. Csökkenő hozam és több mint két és félszeres lefedettség mellett a meghirdetett 50 milliárdnál 10 milliárd forinttal több három hónapos diszkontkincstárjegyet sikerült értékesíteni az aukción. Az elfogadott hozamok 5,28 százalékos átlaga az egy héttel korábbit öt, a hétfői másodpiaci referenciaértéket pedig 17 bázisponttal múlja alul. Az előző napi helyben járás után 8-17 bázisponttal mérséklődtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet