Meglepő népszerűségnek örvendenek a rossz hitelminősítésű vállalatok kötvényei, a múlt héten az ilyen "bóvlikötvényekből" (junk bond) további 14,3 milliárd eurónyit adtak el a Financial Times Deutschland szerint, ami újabb rekord. Az idén az eddigi összes eladás már 170 milliárd dollárnál tart, míg tavaly az egész évben csak 185,4 milliárdot tett ki. A lap a trendet alapvetően két okra vezeti vissza. Egyrészt egyre több kockázatkedvelő befektető nyergel át a lanyha konjunkturális kilátások miatt a részvénypiacról a kötvénypiacra. Másrészt a vállalati szektor finanszírozási szükséglete nő. Megjegyzik azonban azt is, hogy a pénzpiacon és a jó minőségű állampapíroknál a hozamok igen alacsonyra süllyedtek már, ami alternatívák keresésére sarkall sokakat.
