BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezer alatt maradt az OTP

2010. augusztus 15. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója közel egyszázalékos gyengüléssel zárt pénteken; az OTP-részvény drágult, de árfolyama 5000 forint alatt maradt. A BUX a vegyes képet mutató külföldi makroadatok által befolyásolt bizonytalan globális befektetői közegben 0,9 százalékkal, 22 075 pontig ereszkedett le, amivel a térségben is a gyengébb szereplők között volt. A reggel publikált, stagnálást jelző magyar GDP-adat megjelenése után még egy százalék körüli emelkedést mutatott az index. A forgalom valamivel 10 milliárd forint fölött alakult. A vezető papírok közül csak az OTP Bank részvényéért adtak többet a kereskedés végén, mint csütörtök délután, azzal együtt, hogy a Goldman Sachs a korábbi 7788-ról 7701 forintra vette vissza a célárát. A bankpapír a csütörtöki masszív árcsökkenése után közel 10 milliárd forintos forgalomban 0,3 százalékkal, 4957 forintig drágult; jegyzése a nyitásban és a délelőtti órákban még 5000 forint fölött járt, innen azonban egyre veszített értékéből. A többi nagy papír között az MTelekom 0,8 százalékkal lett olcsóbb, és nap végén 665 forinton adták-vették. A Mol-részvény jegyzése egy százalékkal süllyedt, így 20 100 forinton várja a mai kereskedést. A Richter 2 százalékot veszített árfolyamából, záráskor 44 900 forinton állt. A Richter szektortársa, az Egis ugyancsak egy százalék körüli mértékben gyengült, ami kereken 20 ezer forintos záróárat jelentett. Az érzékelhető forgalmú értékpapírok között a 2 százalék fölött dráguló Danubius említhető meg. Jellemző a napra, hogy ennél nagyobb emelkedést csak az Appeninn ért el, forgalma azonban minimális volt. A skála másik végén az alig kereskedett Humet áll 10 százalék közeli árfolyamcsökkenéssel, illetve a Pannunion majd 15 százalékos zuhanással.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet