BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszú hétvége a tőzsdén

2010. augusztus 9. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe félszázalékos emelkedéssel 23 020 pont körül zárt a hét első napján. A forgalom meglehetősen csekély volt, a tízmilliárd forintot is alig haladta meg: mindössze az OTP és a Richter ütötte meg a milliárdos nagyságrendet. A nyugat-európai börzék mutatóinak jelentős gyarapodásától jócskán elmaradt a pesti tőzsde, viszont ezúttal fölülmúlta varsói és prágai társait. A vezető papírok között csak az MTelekom nem tudott drágulni. Miután az Ipopema rontott a Telekom-részvényekre vonatkozó ajánlásán, a távközlési papír árfolyama 1 forinttal, 673 forintra csökkent. A szokás szerint legnagyobb forgalmú OTP jegyzése ezúttal hajszálnyival, 2 forinttal erősödött, 5280 forintig. A gyógyszerpapírokat több pénteki céláremelés is támogatta elvileg, ez azonban ezúttal csak a Richter esetében volt érzékelhető, amelynek jegyzése több mint 1 százalékkal, 47 ezer forintig kúszott föl. Az Egis közben félmilliárdos forgalomban fél százalék körüli mértékben lett olcsóbb. A hét végén sikeres iraki olajfúrásról beszámoló Mol szintén 1 százalék fölötti drágulást könyvelhetett el, a kereskedés végén 20 870 forinton forgott. A kisebb forgalmú értékpapírok között az Émász 2 százalék fölötti drágulása érdemel említést, míg a KEG a maga 3 százalék körüli gyengülésével a nap legjelentősebb árcsökkenését szenvedte el. A NeoFM-et üzemeltető cég 75 százalékának eladásáról szóló pénteki hír után közel 2 százalékot veszített árából az econet-részvény.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet