BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maradtak a célok a Deutsche Telekomnál

A Deutsche Telekom második negyedéves profitja 475 millió euróra csökkent, a vállalat szerint a brit részlegek egyesítésének 200 millió eurós költsége miatt.

2010. augusztus 5. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A visszaesés 8,8 százalékot tett ki, az egyszeri tételeket kiszűrve viszont 8 százalékos növekedésről számolhat be a társaság. A Magyar Telekom fő tulajdonosának adózás, kamatfizetés és amortizáció előtti nyeresége (EBITDA) az elemzők által várt 4,96 milliárd eurónál több, 5,01 milliárd euró lett, ami azonban így is 4,7 százalékos visszaesést takart. A vállalat összes árbevétele 16,24 milliárd euróról 15,53 milliárd euróra csökkent A Deutsche Telekom (DT) bevétele 4,4 százalékkal, 15,53 milliárd euróra esett a második negyedévben, az egy évvel korábbihoz képest.

Az első félév egészében az adózott eredmény 1,24 milliárd euróra nőtt, az egy évvel korábbi 603 millió eurós veszteséggel szemben. A DT bevételei ugyanakkor 2,5 százalékkal, 31,34 milliárd euróra csökkentek (32,14 milliárd euróról). A gyorsjelentésben megerősítették, hogy az üzleti év egészére 20 milliárd euró körüli kamat-, adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti nyereségre számítanak, illetve a szabad készpénzállományuk 6,2 milliárd euró lehet.

René Obermann, a Deutsche Telekom vezérigazgatója a gyorsjelentésben azt is hangsúlyozta, hogy a legfontosabb célkitűzéseik közül egyet már teljesítettek, mégpedig azt, hogy a német piacon ismét versenyképesek lettek.
A menedzsment optimistán nyilatkozott a mobilüzletág amerikai tevékenységével kapcsolatban is, ahol nem voltak túl fényesek az eredmények. A menedzsment szerint már látszanak a stabilizálódás jelei a most még ötszázalékos eredménycsökkenést elszenvedő ágazatban, ahol ráadásul az ügyfeleik száma is visszaesett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet