BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább bonyolódik a Genesis átalakulása

2010. augusztus 4. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kicsit más feltételekkel zárult le a korábban közölteknél a Genesis Energy Befektetési Nyrt. három leányvállalatának adásvételi szerződése a Genesis Solar Corporationnel (GSC) - tette közzé az anyavállalat a BÉT honlapján. A Genesis Solar Magyarország Kft., a Genesis Solar Singapore Pte. Ltd. és a Genesis Solar Espana S.L. a vonatkozó adásvételi tranzakció zárásával egy időben állapodtak meg bizonyos módosításokban is a napelemgyártás finanszírozásával kapcsolatban - közölte a Genesis.

E szerint a GSC megszerzi az adásvétel zárásával megbízott Genesis Capital Management Ltd.-től (GCM) a spanyol leányvállalatot. A közlemény szerint ez annak érdekében történik, hogy a részvényesek közvetetten részesüljenek a napelemgyártási tevékenységből mindaddig, amíg a GSC-részvényeket be nem vezetik az amerikai tőzsdére. (Az ehhez szükséges engedélyek megszerzése öt hónapot vehet igénybe a Genesis szerint.) Ezenkívül megegyezés született arról is, hogy a Vital Source S.A. - amely korábban kilencmillió euró értékű apportot hozott az április tőkeemelésbe - most közvetlenül a spanyol leányvállalatba fektet be a korábban a GSC-ben előirányozott 35 millió dolláros tőkeemelés helyett. A Vital Source S.A. ezzel kapcsolatban aláírt egy szándéknyilatkozatot is arra vonatkozóan, hogy egy előreláthatólag 47 millió euró értékű nem pénzbeli apportot ad a spanyol leányvállalatnak. A közleményben meg nem nevezett szolgáltatás értékét szintén meg nem nevezett szakértők ellenőrzik majd. Mindezt tehát azt jelenti, hogy a Vital a pénzbeli tőkeemelés helyett ismét nem pénzbeli apportot ad, amiért részesedést kaphat a spanyol leányvállalatban. A részesedése mértéke majd a jóváhagyott apport értékétől függ, de nem lehet több, mint 49 százalék. Ezután amikor a Genesis Solar Corporationt bevezetik az amerikai tőzsdére, a Vital számára - a mostani Genesis-részvényesekkel együtt - lehetősége nyílik a spanyol leányban meglévő részvényeinek átváltására a GSC részvényeire, mégpedig 10 dolláros átváltási árfolyamon. A Genesis napelemgyártási ügye tehát tovább bonyolódik, egyelőre annyi biztos, hogy augusztustól az anyacég csak a bányászatra kell, hogy koncentráljon.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet