A szerdai nap alapján úgy látszik, nem álkitörés történt a magyar tőzsdén. A BUX a nap elején ugyan visszatesztelte a 23 000 pontos értéket, ezt a szintet azonban csak egy pillanatra és 5 ponttal lépte át a napközben, sőt a nap végén a jó amerikai makroadatok hatására emelkedni is tudott az értéke. A csúcsát a záró szakasz felkötésének köszönhetően az utolsó pillanatban 23 399,61 ponton érte el a tőzsde, amely így 1,2 százalékot tudott emelkedni.
Az index drágulása elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, miután a bankrészvény 2,2 százalékkal, 5640 forintra emelkedett, ami egyben szintén a napi csúcsértékét jelentette a részvénynek. A forgalom azonban továbbra sem túl acélos, az OTP esetében alig haladta meg a 10 milliárd forintot.
Az egyik leglátványosabb nap végi felkötést a Mol esetében produkálták, az olajrészvény ugyanis a zárás előtt nem sokkal még a napi minimumát jelentő 20 360 forintos értéken állt, ahonnan zárásra 20 700 forintig, egyszázalékos pluszba rántották fel. A Richter szintén egy százalékot drágult, és a 46 500 forintos záróár ebben az esetben is a napi maximumot jelentette. A gyógyszerrészvény ugyanis szinte egész nap mínuszban forgott és 46 200 forint fölé a záró szakaszig nem is tudott menni. A Egis esetében viszont a gyorsjelentés megjelenése előtt inkább kivártak a befektetők, a részvény árfolyama csupán 0,2 százalékkal, 22 250 forintra nőtt. A Magyar Telekomot is mínuszból húzták fel a nap végére, így természetesen a 684 forintos utolsó kötés ebben az esetben is napi csúcsot jelentett. Az osztalékpapír viszont 0,6 százalékot emelkedett. Négy százalékot drágult a Fotex, míg az econet öt százalékkal tudott magasabban zárni.
